Jak sprawdzają się tapety WallDeco w formie modułowej?

Tak, znów mamy tapety na tapecie. Nie, nie znudziło nam się jeszcze – szczególnie gdy widzimy, że Wall&Deco wprowadza tak świetną kolekcję Elements w formie modułowej. Pierwszy raz wdrażamy do naszej oferty produkty tego typu i czujemy potrzebę podzielenia się z Tobą naszymi wrażeniami oraz spostrzeżeniami.

Czym są nowe tapety Wall&Deco?

Tym razem mamy do czynienia z tapetami modułowymi. Przede wszystkim oznacza to mnogość efektów wizualnych. Kolekcja ELEMENTS, bo o niej mowa, daje nam do dyspozycji gotowe tapety w rolkach o długości 10 lub 20 metrów i szerokości 0,45 metra. Poza łatwiejszym przytwierdzaniem do ściany, tapety Wall&Deco umożliwiają Ci także zastosowanie różnych schematów instalacji, dzięki czemu zyskujesz niepowtarzalność efektu końcowego – jakie jest prawdopodobieństwo, że ktoś inny wpadnie na taki sam pomysł i połączy rolki dokładnie w taki sam sposób?
Bardzo niskie.

Niektóre wzory zostały tak zaprojektowane, że nie wymagają dopasowywania zawsze w tym samym punkcie. Możesz je przyklejać na różnych wysokościach – dokładnie tak jak Ci się zamarzy. Oczywiście przed przystąpieniem do tapetowania rekomendujemy jednak opracowanie jakiegoś planu działania i przemyślenie tego, jak finalnie wzory mają się ze sobą łączyć.

Zalety i możliwości modułowej kolekcji tapet Wall&Deco

Na pewno jest to nieco tańsza alternatywa dla pozostałych kolekcji tapet Wall&Deco, lecz pomimo niższej ceny nie tracimy tutaj ani odrobiny walorów artystycznych. Mnogość wzorów oraz ilość kombinacji, jakie gwarantują, sprawia, że tę samą tapetę możesz wykorzystać na wiele różnych sposobów. Wzory zostały tak przemyślane i zaprojektowane, aby dawały Ci wolność w modyfikowaniu Twojego wnętrza. Jeśli znudzi Ci się aranżacja danego pomieszczenia, łatwiej będzie Ci wymienić wazon lub lampę niż tapetę na ścianie. Oczywiście nie wszystkie wzory są w stu procentach uniwersalne, ale z pewnością można je łączyć z różnymi dodatkami w różnych stylach. W dalszej części wpisu przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie kilka praktycznych przykładów:

Zastosowanie kolekcji Elements Wall&Deco w praktyce

Gdzie i jak wykorzystać nowe tapety Wall&Deco z kolekcji ELEMENTS? Aby ułatwić Ci aranżację wnętrza z wykorzystaniem powyższych produktów, przedstawiamy Ci kilka pomysłów i praktycznych propozycji.

Jako pierwszy rozpatrzmy wzór Niveum. Świetnie sprawdzi się w stylu eklektycznym, który pozwala na łączenie różnych form i wzorów. Mile wJak sprawdzają się tapety WallDeco w formie modułowej?idziane są tutaj kontrasty i nieoczywiste połączenia. Wnętrza eklektyczne zazwyczaj wybierają osoby o artystycznej duszy.

Niveum będzie także pasować do stylu klasycznego, w którym królują stonowane kolory, sztukaterie, listwy, gzymsy, wysoka jakość mebli (często występują tu antyki) oraz naturalne materiały, takie jak drewno. Tapety są tutaj szczególnie mile widziane.

Poza tym Niveum doskonale wkomponuje się w ociekające luksusem wnętrze w stylu glamour lub hampton. W obu przypadkach mamy do czynienia z elegancją, neutralną kolorystyką i błyszczącymi dodatkami.

Drugi w kolejności postanowiliśmy rozpracować wzór La Città fluida, który bardzo trudno jest jednoznacznie zdefiniować i przypisać do jednego stylu. Na pewno sprawdzi się w nowoczesnych, industrialnych i minimalistycznych wnętrzach. Ich cechą wspólną jest duża ilość przestrzeni, designerskie dodatki, surowe materiały, takie jak na przykład beton oraz duża ilość elementów stalowych.

Na naszą szczególną uwagę zasłużyła także tapeta Ornate, którą widzielibyśmy przede wszystkim we wnętrzach w stylu etno. Na pewno kojarzy Ci się on z kwiatowymi wzorami, motywami folkowymi i frędzlami. Królują tu tkaniny z azteckimi lub tureckimi wzorami oraz kolory takie jak ochra, oliwkowa zieleń, jagoda i korzenny odcień brązu. Jeśli wzór Ornate będzie pasować do etno, to na pewno poradzi sobie też ze stylem orientalnym. Naszym zdaniem ciekawe i nietuzinkowe połączenie stworzy także z dodatkami w stylu art-deco lub vintage.

Tapeta Changing Dots – pamiętasz jak mówiliśmy o łączeniu rolek na dowolnej wysokości? Tak, ten wzór jest tego doskonałym przykładem. Idealnie będzie pasować do wnętrz w stylu japońskim, gdzie harmonia, spokój i feng shui to trzy podstawowe elementy składowe. Changing Dots stworzy także spójną całość ze stylem etno, z minimalizmem lub niezwykle popularnym stylem skandynawskim. Będzie również pasować do pomieszczenia utrzymanego w stylu retro.

 

Swobodę w łączeniu poszczególnych pasów tapety zapewnia także wzór Tell Me Tiles, który jest wręcz stworzony do pomieszczeń orientalnych etno i boho. We wszystkich wymienionych stylach wykorzystujemy roślinne wzory oraz naturalne kolory ziemi, takie jak beże, brązy czy ciepłe odcienie
żółci. Mile widziane są tutaj także plecionki, słomkowe wachlarze czy wiklina – idealne towarzystwo dla Tell Me Tiles.

Jak sprawdzają się tapety WallDeco w formie modułowej?

Grzechem z naszej strony byłoby nie wspomnieć o tapecie Verso, której pasy także możesz łączyć na wiele różnych sposobów. Gdzie się sprawdzi? Na pewno w lofcie i wnętrzu industrialnym. Będzie także pasować do mebli w stylu retro. Z pewnością stworzy ciekawe tło dla
pomieszczeń minimalistycznych. Ciekawym sposobem na jej wykorzystanie może być również połączenie ze stylem japońskim.

Jak widać mnogość możliwości, jakie dają modułowe tapety Wall&Deco może przyprawiać o zawrót głowy, a to nie jest nawet połowa wzorów, które znajdziesz w tejże kolekcji. Polecamy sprawdzić inne, dostępne rozwiązania. Możesz nawet łączyć ze sobą rolki o różnych odcieniach. Kto powiedział, że musisz ograniczyć się tylko do jednego wzoru? Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia.

Print Friendly, PDF & Email
 
« powrót