Fototapeta pod prysznic? Sprawdź specjalne tapety do łazienki

Jak wybrać oświetlenie do każdego pomieszczenia?

WET SYSTEM to słowo klucz, z którym powinien się zapoznać każdy, komu marzy się fototapeta pod prysznicem. Tak, współczesna technologia pozwala na stworzenie specjalnej tapety do łazienki. Tak, wykończenie łazienki nie musi się już wiązać tylko z płytkami. Tak, możesz podczas kąpieli dla ciała zaserwować sobie kąpiel dla duszy i cieszyć oko dziełami sztuki. Trzy razy na tak.

Co sprawia, że fototapeta pod prysznicem to nie mrzonka?

Zrealizowanie powyższego pomysłu na dekorację Twojej łazienki umożliwia wspomniana wcześniej nowoczesna technologia, polegająca na zastosowaniu dodatkowej powłoki ochronnej dla warstwy z nadrukiem. Powłoka ta skutecznie zabezpiecza włókno tapety przed przenikaniem wilgoci – nawet przed wartkim strumieniem wody. Co ciekawe, nie wymaga ona dodatkowej ochrony na przykład w postaci tafli szkła – jest produktem w pełni wodoodpornym.

Dzięki WET SYSTEM możesz z powodzeniem wytapetować ścianę znajdująca się w bezpośrednim kontakcie z wodą – nawet w miejscu nad umywalką, pod prysznicem czy dookoła wanny. Zastosowanie takiej tapety do łazienki jest możliwe zarówno w domu, jak i w hotelu czy salonie spa – gdzie tylko chcesz.

Gdzie znaleźć dobrej jakości tapety do łazienki?

Prekursorem systemu WET SYSTEM jest włoska firma Wall&Deco, której produkty są oczywiście dostępne m.in. w naszym sklepie.
Znajdziesz tutaj zarówno piękne motywy roślinne, geometryczne wzory, mozaiki, architektoniczne wariacje, jak i delikatne malarstwo japońskie oraz subtelne akwarele. Wachlarz możliwości jest niezwykle szeroki – ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia.

Czy fototapeta pod prysznicem wymaga specjalnego montażu?

Montaż tapety w łazience jest zdecydowanie łatwiejszy niż montaż płytek. Nie wystarczy jednak wybrać wymarzonego wzoru, posmarować papieru klejem i przykleić do ściany. Aby taka dekoracja spełniała swoją funkcję i była trwała, należy odpowiednio przygotować powierzchnię. Ściana musi być przede wszystkim nieskazitelnie gładka, osuszona, odtłuszczona i dokładnie wyczyszczona z wszelkich pyłów.

Jeśli fototapetę w łazience chcesz przykleić do surowej ściany, musi być ona wcześniej zahydroizolowana oraz wygładzona odpowiednim tynkiem. Koniecznie trzeba ją zagruntować i poczekać aż dobrze wyschnie. Co zrobić, aby zagwarantować sobie pełną wodoszczelność tapety? Jej brzegi należy zabezpieczyć za pomocą silikonu.

Podsumowując, tapeta w łazience coraz bardziej zyskuje na popularności. Nie tylko ze względu na łatwość aplikacji i demontażu, ale przede wszystkim dzięki możliwościom dekoracyjnym. Jeśli chodzi o dobór wzoru, grafiki, czy koloru wybór jest ogromny, a obraz nie jest poszatkowany fugą, jak ma to miejsce w przypadku płytek czy glazury. Zdecydowanie łatwiej jest zerwać arkusze tapety niż skuwać płytki, więc jeśli postanowisz coś zmienić, masz znacznie ułatwione zadanie. Przeczytaj także nasz poardanik o tapetach do łazienki.

Print Friendly, PDF & Email
 
« powrót