Jak wybrać wygodne hokery barowe?

Jak wybrać oświetlenie do każdego pomieszczenia?

Jak sama nazwa wskazuje, hasło “hokery barowe” zapewne kojarzy Ci się z pubem i rozrywką. Niemniej jednak w ostatnich czasach, mebel ten coraz częściej znajduje swoje zastosowanie w naszych domach. Wszystko to dzięki modzie na wyspy i półwyspy kuchenne, których hokery barowe są doskonałym uzupełnieniem.

Jeśli też jesteś ich fanem, na pewno zastanawiałeś się kiedyś na co zwrócić uwagę przy ich zakupie, aby ich użytkowanie kojarzyło się także z wygodą. Przyjrzeliśmy się temu tematowi nieco bliżej i w dalszej części tekstu z pewnością znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Jak dobrać wymiary hokerów barowych?

Jak zapewne się domyślasz, hoker hoherowi jest nierówny. Na rynku znajdziesz przede wszystkim różne wysokości tych mebli. Jedne mogą mieć około 60 cm, a inne nawet 100 cm. Który wybrać? To zależy od wzrostu Twoich domowników. Jeśli nie jesteście rodziną koszykarzy, lepiej zdecydować się na takie, po których nie będziecie musieli się wspinać po drabinie. Przykład?

RIOJA będzie idealnym rozwiązaniem dla niższych osób, z kolei hokery SENSI lub ALBERT KUIP świetnie sprawdzą się wśród domowników o wyższym wzroście.

Jaka wysokość hokera będzie optymalna?

Odmierz 20-30 cm od blatu, przy którym mają stać Twoje hokery barowe i sprawdź, ile centymetrów zostaje do podłogi – będzie to najbardziej odpowiednia wysokość, zakładając oczywiście, że wspomniany wcześniej blat jest już odpowiednio dobrany do Waszego wzrostu.

Na szczęście część stołków tego typu posiada regulację wysokości, ale warto zwrócić na to uwagę, ponieważ nie jest to obowiązkowy element i może tak się zdarzyć, że to, co Ci się podoba, regulacji nie posiada.

Warto także sprawdzić szerokość siedziska, która może wahać się od 40 do nawet 60 cm. Pamiętaj również o odległości jaka powinna dzielić stołki. Najlepiej jeśli między osiami siedzisk, w zależności od tego czy będą z podłokietnikami czy bez, będzie około 60-80cm. Większy odstęp zachowaj oczywiście w przypadku występowania podłokietników. Taki zabieg ma na celu uchronienie domowników przed wzajemnym trącaniem się łokciami. Jeśli chcesz siedzieć wygodnie na swoim hokerze barowym, uwzględnij także wysokość podnóżka. Powinien znajdować się około 40 cm niżej niż siedzisko. Wówczas Twoje stopy znajdą komfortowe oparcie.

 

Do jakich wnętrz pasują hokery barowe?

Kiedyś odpowiedź na to pytanie byłaby bardziej złożona. Dziś zamyka się w dwóch słowach: do każdych. Producenci mebli, chcąc podążać za trendami, prześcigają się w produkowaniu mebli pasujących do różnych wnętrz. Z powodzeniem dobierzesz hokery barowe zarówno do domu urządzonego w stylu nowoczesnym, jak i do mieszkania w stylu loftowym. Rustykalna kuchnia także nie stanowi tutaj żadnego problemu.

Czy na pewno warto inwestować w hokery barowe?

To zależy od Twoich nawyków. Hokery barowe mogą pełnić wiele różnych funkcji w Twoim domu. Poza tym, że Tworzą niepowtarzalny klimat, umożliwiają oszczędzanie przestrzeni. Ponadto:

  • Ułatwiają pracę w kuchni, sprawdzając się w roli roboczego siedziska;
  • Sprzyjają rozwijaniu kontaktów międzyludzkich – jeśli podczas imprezy potrzebujesz na dłuższą chwilę zniknąć w kuchni, aby przygotować kolejne przekąski, nie musisz zostawiać gości samych – możesz ich ze sobą zabrać i usadzić wygodnie na Twoich hokerach;
  • Niwelują różnice wzrostu – regulacja położenia siedziska umożliwia dostosowanie się do wysokości rozmówców;

Czy warto mieć takie meble w swoim domu? Jak widać, zdecydowanie tak. Poza wymienionymi wyżej korzyściami warto także nadmienić, że hokery barowe są niewątpliwie synonimem luksusu. Pozwalają stworzyć w domu klimat eleganckich klubów z kieliszkami pełnymi najznamienitszych trunków – aż czuje się wonny dym cygara.

Print Friendly, PDF & Email
 
« powrót