Design w świecie dywanów

Jak wybrać oświetlenie do każdego pomieszczenia?

Od designu często oczekuje się radykalnych form i odkrywczych połączeń. Oczekuje się innowacyjności. Najpiękniejsze dywany to jednak te, które czerpią z tradycji i z wzornictwa. Czy to znaczy, że design w świecie dywanów nie ma racji bytu, a drogi świata designu i świata dywanów całkowicie się rozmijają? Dobry design to nie zawsze oryginalność formy czy materiałów. Słynne słowa modernistycznego architekta Ludwiga Miesa van der Rohe, który mawiał, że „lepiej robić rzeczy dobre niż oryginalne” w świecie dywanów znajdują swoje szczególne uzasadnienie.

Nie musimy szukać przełomowości, innowacyjności we wzornictwie, ponieważ najpiękniejsze z nich to te, których wzornictwo inspirowane jest tradycją. Tradycję warto czasem jedynie wzbogacić, a nie całkowicie się z nią rozmijać. Ideę tę znakomicie wciela w życie, uznana na całym świecie, marka belgijskich dywanów Louis De Poortere, która już od ponad 150 lat specjalizuję się w tkaniu dywanów. Marka jest znana jako jeden z najbardziej cenionych producentów w Europie. Jakość jej produktów docenili Projektanci najbardziej prestiżowych budynków na świecie takich jaki: Biały Dom, Louvre, Watykan, siedziba NATO, Zamek Królewski w Anglii, jak również najlepsze hotele i SPA na świecie.

Do produkcji dywanów używane są najwyższej jakości składniki: głównie wełna dziewicza i bawełna. Użyte przędze są dwu lub trzywarstwowe co zapewnia większą odporność produktów na ścieranie. Dywany De Poortere tkane są na żakardowych krosnach Wilton. Zachowują tzw. „dynamiczną stabilność” (są giętkie ale jednocześnie odporne na odkształcenia) oraz charakteryzują się niezwykle precyzyjną teksturą. Bardzo dobrze sprawdzają się pod stołami oraz krzesłami.

Print Friendly, PDF & Email
 
« powrót