Jak wybrać idealny dywan do swojego mieszkania?

Jak wybrać oświetlenie do każdego pomieszczenia?

Oryginalna aranżacja wnętrza to nie tylko kolor ścian i wybór odpowiednich mebli. Wyjątkową zasługę w kwestii tego, jak prezentuje się pomieszczenie należy przyznać dodatkom. Dekoracje, oświetlenie i dywany to elementy, które nadają wnętrzu charakteru i sprawiają, że we własnym domu czujemy się komfortowo, a przytulny klimat zaprasza naszych gości do wspólnego spędzania czasu.

Dywany jako elementy dekoracyjne wnętrza – jak wybrać?

Wielość dostępnych wzorów sprawia, że możemy mieć problem z wyborem idealnego dywanu dla siebie. Na szczęście, kierując się pewnymi wskazówkami i własnym poczuciem estetyki możemy wybrać odpowiedni dodatek w postaci dywanu do swojego mieszkania.

Stylowy minimalizm

W przypadku wnętrz, w których ilość dodatków jest dominująca, wprowadzenie dywanu z dodatkowym motywem mogłoby zaburzyć całość stylistyki pomieszczenia. W takich sytuacjach warto postawić na stylowy minimalizm, na przykład w postaci dywanu z kolekcji Neva. W takim wnętrzu dywan pełni rolę subtelnego tła całej stylizacji, a nie kolejnego elementu dekoracyjnego. To właśnie takie delikatne tło jest tym, co tworzy spójną aranżację.

Dywany w stylu boho

Nieco bardziej odważnym przejawem minimalizmu w kwestii wyboru dywanu są delikatne wzory w stylu boho. Koniczyna, zygzak i wzory geometryczne świetnie sprawdzą się jako subtelna ozdoba wnętrza. Taki wzór sprawdzi się w przypadku mieszkań urządzonych w sposób przemyślany, nie tylko w stylu boho, ale również w stylu rustykalnym, skandynawskim, a nawet nowoczesnym.

Dywany postarzane

Filozofia wabi-sabi zachęca do odnajdywania piękna w rzeczach niedoskonałych, a w chwili obecnej utrzymuje ona wysoką pozycję w kwestii dekorowania wnętrz. Jej elementy można odnaleźć w stylizacji ścian, dywanów, a nawet ceramiki. Trzeba przyznać, że tego rodzaju elementy są duszą pomieszczenia i ukłonem w kierunku przemijania. Dywany stylizowane na postarzane, takie jak na przykład Blush Black Coffee sprawiają wrażenie cennego elementu dekoracyjnego i mogą być stosowane również we wnętrzach nowoczesnych, delikatnie je ocieplając.

Dywany okrągłe

Ciekawym elementem dekoracyjnym jest również dywan okrągły, nad którym warto się zastanowić posiadając okrągły stolik. W przypadku okrągłych stolików na kwadratowych, czy prostokątnych dywanach, meble te mogą zostać przytłoczone. Okrągły dywan delikatnie eksponuje stolik i stanowi jego tło. Dodatkowo, okrągłe dywany bardzo dobrze prezentują się również w miejscach wolnych od mebli. Dysponując sporą, pustą przestrzenią warto zastanowić się nad zakupem okrągłego dywanu, jak na przykład Tere Light Gray, który w subtelny sposób wypełni przestrzeń.

Dywan jest ważnym elementem wystroju mieszkania

Dywan pełni bardzo ważną funkcję w aranżacji przestrzeni mieszkaniowej, a żeby się o tym przekonać warto sprawdzić jak wnętrze wygląda bez niego. W takim wnętrzu brakuje wówczas kropki nad i. Nasze mieszkanie jest miejscem, w którym spędzamy przeważającą ilość czasu, dlatego urządzając je, warto dołożyć starań, aby stworzyć przestrzeń sprzyjającą codziennym aktywnościom. Przytulne wnętrze to wyższy wymiar relaksu i inna jakość czasu spędzanego z bliskimi. Dywan jest takim elementem, który wprowadza do pomieszczenia ciepło, nie tylko w fizycznym tego słowa znaczeniu. Zastanawiając się, jak sprawić, by wnętrze było przytulne warto rozważyć kwestię zakupu odpowiedniego dywanu i oświetlenia. Skoro temat wyboru idealnego dywanu został omówiony, warto sprawdzić również top 10 najciekawszych lamp stojących do salonu, które wraz z dywanem stworzą przyjemną dla oka stylizację wnętrza.

Print Friendly, PDF & Email
 
« powrót