Dodatki na ścianę częśc 2 — aranżacyjna wisienka na torcie

Jak wybrać oświetlenie do każdego pomieszczenia?

Roli idealnie dobranych do stylizacji pomieszczenia dodatków na ścianę nie da się przecenić. Bez nich wnętrze jest jakby puste i bez życia. Dodatki na ścianę pełnią funkcję biżuterii dla mieszkania. Ich dekoracyjny efekt powoduje, że pomieszczenie nabiera pożądanego efektu wizualnego. Jest nie tylko przytulne. To dodatki sprawiają, że możemy dodać ścianom naszego charakteru.

Ważna decyzja — jaki styl wnętrzarski jest nam najbliższy?

Urządzając mieszkanie, warto zastanowić się już na wstępie, w jakim stylu chcemy je urządzić. Aby uniknąć nadmiernego eklektyzmu lub też aranżacyjnej pustki trzeba sprecyzować główny, stylizacyjny nurt naszych pomieszczeń. Oczywiście nie wszystkie pożądane elementy aranżacyjne muszą od razu stać się elementami wyposażenia naszego mieszkania.

Nawet dobrze, by tak się nie stało, bo stopniowe upiększanie i dekorowanie wnętrz ma swoje niesamowite zalety. Wówczas nasze mieszkanie żyje, dopasowuje się do nas, staje się bogate we wspomnienia i ewoluuje. Na początku warto zaopatrzyć się w inspirujące nas na przyszłość dodatki na ścianę, które będą wyznaczać nam przyszłą drogę i przypominać byśmy zbyt bardzo od niej nie odbiegli.

Obrazy, te mniejsze i większe

Czy już wiemy, jakie stylizacyjne otoczenie jest dla nas komfortowe i działa na nas wyjątkowo kojąco? Jeśli tak, z wakacyjnych wyjazdów przywieziemy ze sobą tylko takie obrazy, które idealnie wpasują się na nasze ściany. Designerskie, ekskluzywne obrazy modernistyczne? A może ręcznie malowane arcydzieła w drewnianych ramach do wnętrz klasycznych? Takie jak obraz Air is Not Enough

Duże obrazy-zdjęcia w ciemnej kolorystyce połączone z drewnem lub metalem świetnie sprawdzą się w przestronnych wnętrzach loftowych i industrialnych. Kochamy kolory? Postawmy na styl boho i wiele rozmaitej wielkości, barwnych obrazów umieszczonych blisko siebie na ścianie. Dodatki na ścianę dla zwolenników stylu retro lub vintage będą wyposażone w postarzane ramy i charakterystyczną stylistykę.

Chcemy we własnym mieszkaniu czuć się wiecznie jak na wakacjach? Postawmy na styl marynistyczny i korespondujące z nim obrazy i dodatki na ścianę bogate w muszle, latarnie morskie, statki, okręty, mewy, węzły marynarskie i koniecznie wschody i zachody słońca.

Więcej znaczy więcej

Najnowsze trendy designerskie pozwalają na różnorodność, maksymalizm i wręcz zachęcają do zapełniania niemal każdej wolnej przestrzeni na ścianie. Pod takim jednak warunkiem, że wszystkie dodatki na ścianę będą utrzymane w podobnym stylu. Tak więc w pomieszczeniach industrialnych mile widziane na ścianach będą zarówno obrazy, jak i drewniane zegary i rozmaite inne, na przykład metalowe lub kamienne dekoracje.

We wnętrzach zaaranżowanych w stylu pop art świetnie sprawdzą się neonowe napisy i inne podświetlane dekoracje. Świetnie sprawdzą się również dekoracyjne lampy. Kinkiety w ciekawych kształtach mogą pełnić nie tylko funkcjonalny, ale i dekoracyjny dodatek do wnętrza!

Bez względu na to, na jaki styl się zdecydujemy, w przypadku ściennych dekoracji stawiajmy na ilość budowaną przez długie lata. Jak stworzyć elegancki salon? Niech nasza ściana w salonie pełni rolę pamiętnika pełnego tych najwspanialszych wspomnień. Niech za każdą dekoracją ścienną kryją się prawdziwe przeżycia. W ten sposób uzyskamy pożądany na ścianach “żywy” efekt wizualny i wnętrzarski. Nigdy nie zapominajmy również o zrobionych przez nas samodzielnie zdjęciach. Oprawmy je w artystyczne ramki i koniecznie powieśmy na ścianie albo postawmy na zamontowanej półce.

Dodatki na ścianę — dla nich wszędzie jest miejsce

Szczególną rolę pełnią dodatki na ścianę w kuchni, które mogą nas inspirować i sprawić, że z optymizmem wkraczać będziemy w każdy nowy dzień. Mogą to być na przykład motywujące do zdrowego stylu życia napisy lub obrazy z aromatyczną kawą albo ulubione przepisy oprawione w ramki. Puśćmy wodze fantazji i zainwestujmy w ścienną dekorację łazienki! Na pewno nie pożałujemy. Dodatki na ścianę są również szczególnie ważne w pokojach dziecięcych. Powinny być kolorowe i zachęcające dzieci do zabawy. Oprócz plakatów z ulubionymi bohaterami świetnie w pokojach dziecięcych sprawdzają się barwne miarki na ścianę, rozmaite drewniane dekoracje i półki z pluszakami.

Sprawdź inne nasze inspiracje na Instagramie i Facebooku!

Print Friendly, PDF & Email
 
« powrót