Jakie stoły i krzesła wybrać?

Jak wybrać oświetlenie do każdego pomieszczenia?

Stoły i krzesła to nie tylko ważny element w domu czy mieszkaniu, ale także dość istotna część dekoracji sal wynajmowanych z wielu okazji i uroczystości. Jaki zestaw stołów i krzeseł zamówić do nowego mieszkania? Co najlepiej sprawdzi się na dużym tarasie? Lepiej kupować gotowe komplety czy raczej zdać się swój gust i samodzielnie dopasowywać modele? Jakie stoły i krzesła będą najlepsze na przyjęcie w ogrodzie i co wypożyczyć do sali weselnej czy namiotu? Jeżeli od jakiegoś czasu zadajesz sobie jedno z wymienionych tutaj pytań, zapoznaj się z artykułem.

Ważny jest charakter i odpowiednie dopasowanie

To jakie krzesła i stoły zamówić zależy przede wszystkim od charakteru imprezy, którą organizujemy, wystroju sali i wnętrza domu, w którym mają się znaleźć nowe meble. Trendy w zakresie designu przychodzą i odchodzą, ale — podobnie jak w modzie — we wszystkim warto zachować zdrowy rozsądek i kierować się nie tylko katalogami, ale i własnym wyczuciem. W bardzo “domowej” stylizowanej na wiejską kuchni nie sprawdzą się bardzo nowoczesne krzesła i szklany stół. Takie meble będą lepiej wyglądać w “surowym” wnętrzu. Jeśli planujesz skromne przyjęcie weselne z motywem polnych kwiatów to podobnie — bogato złocony zestaw krzeseł i stoły o zdobnych nogach nie będą pasowały do klimatu przyjęcia.

Klasyka lub mocny akcent

Tak jak i w modzie, podobnie w designie w trendach jest klasyka. Co to oznacza? Jeśli chcesz postawić na modny zestaw, zdecyduj się na połączenie bieli i czerni. Dobrym wyborem będzie też brąz w różnych odcieniach oraz szarość. Takie modele są “bezpieczne”, będą pasować do większości wnętrz i raczej po kilku latach nie zostaną uznane za niemodne. Styl krzeseł oraz stołów zależy oczywiście od ogólnej stylistyki wnętrza. Jeżeli klasyka Cię nudzi, postaw na oryginalność i mocny akcent w postaci intensywnego koloru krzeseł albo blatu stolika.

Zestawy nie zawsze do pary

Jeśli nie jesteś mistrzem dopasowywania mebli i nie wiesz, co do siebie pasuje, możesz postawić na zestaw: stół i kilka krzeseł. Kupując komplet, sprawdź ile krzeseł jest oferowanych w zestawie. Zapytaj sprzedawcę o możliwość ewentualnego dokupienia kilku egzemplarzy, jeśli okazałoby się, że jest ich za mało. Zestawy można podzielić tak naprawdę na dwie grupy: idealnie dopasowane i z pozoru niedopasowane.

Pierwsza kategoria to komplety, które już na pierwszy rzut oka są idealnie do siebie pasują, bo mają takie same elementy. Na przykład podobne nogi, kolor czy wzór. W drugiej grupie znajdują się zestawy, które nie są tak idealnie dopasowane (nie mają wspólnych elementów), ale tworzą razem zupełnie zgrany komplet.

Po więcej inspiracji wejdź na naszego Instagrama i Facebooka!

Print Friendly, PDF & Email
 
« powrót