Co piszczy w trawie – najmodniejsze meble ogrodowe

Jak wybrać oświetlenie do każdego pomieszczenia?

Poprzednie sezony stawiały na rękodzieło i prostotę. Meble ogrodowe w ostatnich latach miały surową formę. Z radością spędzaliśmy słoneczne dni wypoczywając na osłoniętych poduszkami paletach, zaaranżowanych na urocze, choć niewyszukane stylistycznie kanapy, fotele i stoły.

W tym roku palety chowamy w garażu, a w ich miejsce stawiamy designerskie meble ogrodowe rodem z najlepszych targów ogrodniczych świata – z jednym małym wyjątkiem od reguły, który doda charakteru naszym wyszukanym, ogrodowym stylizacjom.

Meble ogrodowe i elegancja

W tym sezonie nadal traktujemy ogród jak kolejny pokój – ten, w którym czas w letnie miesiące spędzamy najczęściej. Nic nie zmienia się więc w kwestii rodzaju mebli, jakie w ogrodzie muszą się znaleźć. Jednak słowem kluczowym w modnej aranżacji będzie w tym roku luksus, niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na urządzenie ogrodu na wzór wiejski, czy miejski.

Prym będą wiodły meble ogrodowe, które są trwałe i solidne, odporne na warunki atmosferyczne i zaprojektowane w przemyślanym, eleganckim stylu. Dobrze również posiadać w swoim ogrodzie lub na tarasie przynajmniej jeden sprzęt czysto designerski, zachwycający formą i jasno określający styl otoczenia.

Technorattan i metal – najmodniejsze meble ogrodowe

Na ogrodowe salony szturmem wraca wdzięczny surowiec, jakim jest technorattan. Projektanci zdecydowali się jednak na maksymalne uproszczenie formy mebli stworzonych z tego najlepiej łączącego elegancję z rustykalnością materiału. Meble z technorattanu są w znacznie większym stopniu odporne na warunki atmosferyczne niż meble wykonane z klasycznego rattanu, zachowując przy tym lekkość, co czyni je idealnym wyborem na meble ogrodowe. Z kolei metal, choć ciężki, jest surowcem praktycznie niezniszczalnym i w tym sezonie znów będzie można cieszyć się jego klasyczną elegancją. Triumfy święcić będzie również szkło hartowane jako piękna forma uzupełnienia dla dwóch powyższych surowców.

Rdza

Największym krzykiem sezonu jest jednak rdza. Pośród rozwiązań, zaproponowanych na corocznej londyńskiej wystawie RHS Chelsea Flower Show, która dyktuje trendy w całej Europie, była ona prawdziwym zaskoczeniem. Aby być modnym, wystarczy więc wyciągnąć z babcinego strychu parę metalowych, nadszarpniętych zębem czasu świeczników i lampionów i połączyć je ze światłem świec. Wszelkie ogrodowe latarenki, które chcieliśmy już jakiś czas temu odnowić pozostawmy na razie w niezmienionej formie. Będą stanowić wyszukany dodatek do nowoczesnych, designerskich form i sprawią, że naszemu ogrodowi daleko będzie do banalności.

Pamiętajmy jednak, że najważniejsza w ogrodzie jest zieleń. Nawet, jeśli nasz ogród będzie “na czasie”, jeśli chodzi o meble i dodatki, nie doświadczymy w nim prawdziwego relaksu, jeśli nie zadbamy o kipiące zielenią otoczenie. Pośród trendów widać wyraźnie, że najmodniejsze kwiaty sezonu to dalie i maki. Oprócz tego modnie jest łączyć kwiaty z warzywami, co może mieć wymiar nie tylko estetyczny, ale i praktyczny. Ogród ma więc być letnim salonem, w którym najemy się do syta, ogrodem zadowolonego z życia sybaryty.

Sprawdź nasze inspiracje na Instagramie lub Facebooku!

Print Friendly, PDF & Email
 
« powrót