Jak modnie ozdobić ścianę?

Jak wybrać oświetlenie do każdego pomieszczenia?

Nie tylko farba powinna zdobić ścianę, jeśli chcemy mieć modne mieszkanie.

Aranżując wnętrze, nie można zapomnieć o znaczeniu dodatków. Zwykle skupiamy się na tym, aby farba do ścian pasowała do koloru podłóg oraz do mebli, które mamy zamiar wstawić. Część osób też chce optycznie powiększyć lub pomniejszyć przestrzeń, właśnie wykorzystując do tego celu kolorowe farby czy tapety naścienne. Jednak ściany pomalowane tylko farbą, nawet jeśli dostawione są do nich meble, mogą wydawać się puste. Jak temu zapobiec? Sprawdź, jakie dodatki na ścianę zawsze będą pasować!

Rośliny na tapecie

Tapety ze wzorem szkicowanych roślin są obecnie hitem. Pięknie wyglądają i można je położyć w większości pomieszczeń, nawet tak małych, jak przedpokój. A do tego nie przytłaczają, więc można je kłaść na wszystkie ściany lub tylko jedną. Również kolorowe i wzorzyste tapety w kwiaty: czy to ogromne kwiaty, czy tzw. łączka są bardzo ciekawym elementem wystroju wnętrza. Popularne zrobiły się tapety z kwiatami na ciemnym tle. Jednak te powinny stanowić tylko akcent, a nie tło całych ścian, ponieważ mogą przytłaczać.

Obecnie można też zrobić całą zieloną ścianę z roślin preparowanych. Jeśli cała ściana to dla nas za dużo, można wybrać choćby obraz z preparowanego mchu, między którym wiją się korzonki innych roślin. Rośliny są tak przygotowane, że przez wiele lat się nie rozsypią, ale też nie są szkodliwe nawet dla alergików i nie osiada na nich kurz.

Półki i półeczki

Wiele osób zawiesza półki z praktycznych względów, aby mieć więcej miejsca na przechowywanie choćby książek. Zamiast wybierać typowe półki, można kupić choćby taką w kształcie plastra miodu, z metalowymi drucikami zamiast boków i drewnianymi półkami. Taki model jest niezwykle popularny, ale może być też różnorodnie zaaranżowany. Od przechowywania na nim książek po ustawienie doniczki z sukulentem. To rozwiązanie jest także niezwykle popularne, a same doniczki mogą być także elementem dekoracyjnym. Z kolei sukulenty to rośliny niewymagające dużego nakładu środków i czasu do pielęgnacji, więc każda osoba sobie z nimi poradzi.

Lustra i obrazy w zdobionych ramach

Lustra czy obrazy zawieszone na ścianie to klasyka dodatków ściennych. Nawet osoby, które mają bardzo nowocześnie urządzone mieszkanie, mogą dodać choć jedno lustro w eleganckiej, ale mało zdobnej ramie. Z kolei do klasycznych wnętrz czy też pomieszczeń gdzie nie ma zbyt wielu dekoracji, dodanie większego obrazu w barwnych kolorach sprawi, że taki pokój będzie miał w sobie więcej ciepła. Ponadto obrazów jest bardzo wiele, więc sam ich motyw przewodni można z łatwością dopasować do całej stylizacji wnętrza.

Sprawdź inne nasze inspiracje na Instagramie i Facebooku!

Print Friendly, PDF & Email
 
« powrót