Fotele wiszące – idealne meble na swobodny relaks

Jak wybrać oświetlenie do każdego pomieszczenia?

Dawniej hamaki czy huśtawki, a od kilku sezonów także fotele wiszące są niezwykle popularnym meblem nie tylko na ogród, balkon, dobrze wyglądają  także w mieszkaniach. Gdzie pasują fotele wiszące? Czym się kierować przy wyborze tego wiszącego siedziska?
Wybierając meble na zewnątrz czy to na ogród, balkon czy taras myślimy o czymś co pomoże nam się nie tylko skutecznie zrelaksować ale stanowić będzie również dobrze zaprojektowany i estetyczny mebel. Fotele wiszące to stylowe połączenie wygody i designu.

Inspiracje do stworzenia foteli wiszących

Historia powstania foteli wiszących wydaje się prosta. Inspiracją do ich stworzenia były uwielbiane w dzieciństwie huśtawki. Kto by nie chciał bezkarnie pobujać się na huśtawce?  Chyba każdy pamięta ten beztroski czas. Projektanci chcąc przypomnieć nam czasy dzieciństwa stworzyli wersję huśtawki dla trochę większych dzieci. Z pewnością udało im się stworzyć bardzo przyjemny mebel do relaksu.

Sekret foteli wiszących

W czym tkwi sekret foteli wiszących? Jest to mebel bardzo mobilny. Zaprojektowany jest w ten sposób, aby zabierać jak najmniej miejsca. Z łatwością można go ustawić w niemal każdym miejscu, czy na podłodze w salonie, na tarasie, płytkach, a nawet na trawniku. Większość takich foteli posiada estetyczny i solidny stojak wykonany z metalu malowanego proszkowo, na którym zawieszone jest siedzisko. Fotele wiszące tworzone są z naturalnego bądź ekologicznego rattanu tzw. technorattanu. Ekologiczny rattan jest bardzo wytrzymałym materiałem sztucznym, odpornym na wysokie i niskie temperatury. Jednak większość producentów zaleca chowanie mebli z technorattanu na zimę.

Huśtawki dają chwilę wytchnienia, błogi stan zwieszenia sprawia, że czujemy się odcięci od świata zewnętrznego i codziennych obowiązków i zmagań. Delikatne bujanie się kojąco wpływa na zmysły, pozwala umysłowi odpocząć, regeneruje zmęczone ciało, pozwalając naładować nasze baterie na kolejne wyzwania. Tak jak na małe dzieci ma wpływ kołysanie, tak również dorośli dostrzegą w tej metodzie relaksu bardzo korzystny wpływ na skołatane nerwy.

Stylowy mebel dla każdego miłośnika dobrego designu

Fotele wiszące posiadają bardzo ciekawe kształty. Większość modeli, jak fotel wiszący COCOON marki MILO GARDEN przypomina tkany kokon. Misternie plecione siedzisko jak prawdziwy kokon owadów wydaje się bardzo delikatne, nic bardziej mylnego. Siedzisko jest solidne a maksymalne obciążenie wynosi 120 kg. Niebyt grube włókno ekologicznego technorattanu plecione jest niezbyt gęsto, dodatkowo fotel posiada pionowe wzmocnienia, dzięki czemu konstrukcja jest naprawdę wytrzymała. Każdy model posiada w komplecie miękkie i wygodne poduchy, dopasowane do kształtu fotela. Model występuje w kilku kolorach tj. białym beżowym z czarną poduszką oraz beżowym z jasną poduszką. Można się dosłownie zatopić w fotelu i rozkoszować swobodnym relaksem. Nogi wisząc w powietrzu, zwiększają odczucia zawieszenia w przestrzeni. Wystarczy usiąść i pozwolić sobie na beztroski odpoczynek od codziennych problemów i obowiązków.

Kolejną wersją kultowego fotela wiszącego COCOON od marki MILO GARDEN jest nowa odsłona COCOON DE LUXE kształtem nawiązującym do kuli. Dość gęsto pleciony poprzecznie, posiada pionowe wzmocnienia, nadając konstrukcji solidności i trwałości. Fotel wiszący COCOON DE LUXE wykonany jest z ekologicznego technologicznego rattanu w kolorze czarnym lub białym. Stelaż również wykonany jest z malowanego metalu. Siedzisko zawieszone jest na łańcuchu. Zestaw zawiera miękką poduchę.

Fotel wiszący COCOON DE LUXE w kolorze białym marki MILO GARDEN

Fotele wiszące spełnią wymagania zarówno pod katem funkcjonalności jak i wzornictwa. Powstaje coraz więcej nowych modeli. Warto zastanowić się na zakupem tego dającego dużo przyjemności wiszącego mebla. Z pewnością każdy wielbiciel swobodnego i beztroskiego leniuchowania będzie zachwycony.

 

Print Friendly, PDF & Email
 
« powrót