Lustro okrągłe do łazienki – hit czy kit?

Jak wybrać oświetlenie do każdego pomieszczenia?

W każdym mieszkaniu, które zdarzyło nam się odwiedzić, z pewnością znajdowały się lustra. Ten element nie pełni tylko funkcji praktycznej, ale też dekoracyjną. Dzięki ciekawie dobranemu modelowi, pomieszczenie nabiera wyjątkowego wyglądu. Moda na lustra zmienia się bardzo szybko. Jeszcze jakiś czas temu popularne były lustra, które miały bogato zdobione ramy. Także lustra z wbudowanymi lampkami miały wielu zwolenników. Aktualnie najbardziej popularne są lustra okrągłe, które pasują praktycznie do każdego pomieszczenia.

 

Zaletą lustra jest nie tylko fakt, że możemy w nim sprawdzić, czy dobrze wyglądamy. Lustro potrafi także zmienić optycznie każde pomieszczenie, w którym je umieścimy. Dzięki obecności tego elementu możemy powiększyć i rozjaśnić wybraną przestrzeń, a także ciekawie ją zaaranżować. To właśnie ozdobne ramy pozwalają na stworzenie wymarzonego klimatu pomieszczenia. Bardzo ciekawym stylem są lustra słońca, które mają okrągły kształt oraz wychodzące promienie, przypominające te słoneczne. Potrafią one nadać niepowtarzalnego efektu, co jest bardzo oczekiwane wśród aranżerów wnętrz, tych profesjonalnych oraz amatorów. Ale czy okrągłe lustro będzie dobrze prezentowało się w łazience?

Jak wygląda dobranie odpowiedniego lustra?

Bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze lustra jest wybranie odpowiedniego szkła. Te najtańsze niestety szybko zatracają swój naturalny połysk, przez co tracą swój urok. Może się też zdarzyć, że wypadną z ramy. Także miejsce, w którym umiejscowimy lustro, jest bardzo ważne. Nie powinno ono być ani za ciemne, ani za jasne. Ważne będzie też to, co w lustrze się naturalnie odbija. Można więc zwrócić uwagę, aby nie była to na przykład toaleta, czy jakiś inny mało efektowny element. Przy montażu warto też sprawdzić odbijające się w nim światło, tak aby nie przeszkadzało ono w normalnym funkcjonowaniu.

Okrągłe lustro do łazienki

Lustra w kształcie koła są bardzo korzystnym wyborem, jeśli chodzi o ulokowanie go w łazience. Jego niebywałą zaletą jest fakt, że małe lustro w tym kształcie dobrze prezentują się na małych przestrzeniach. A łazienki zazwyczaj są małymi pomieszczeniami, z małą ilością przestrzeni do zagospodarowania. Będzie więc ono dobrym i ponadczasowym wyborem. Lustra takie można dostać w wielu modelach, co pomoże wybrać ten najbardziej pasujący. Nie wychodzą one z mody, co sprawia, że producenci wciąż stawiają na rozwój i duży wybór w obrębie tego typu. Można więc bez problemu zaaranżować własną łazienkę na ulubiony styl, dobierając przy tym okrągłe lustro, które podkreśli jej charakter.

Hitowe lustro słońce

Duża różnorodność tego typu luster, pozwoli na dobranie odpowiedniego modelu do swojej łazienki. Okrągłe lustro z ozdobnymi promieniami nada oryginalności miejscu, które często jest postrzegane jako klasyczne i trochę nudne. Elementy ozdobne tego gadżetu można dostać w wielu stylach aranżacyjnych. Jest to między innymi styl glamour, retro, vintage czy nowoczesny. Lustro tego typu będzie w tych stylach wyglądało za każdym razem zupełnie inaczej, co pozwoli na dobranie odpowiedniego modelu. Mamy więc tutaj połączenie klasycznego lustra, które jak zawsze będzie praktyczne oraz nietuzinkowe dodatki, które sprawią, że lustro przyciągnie uwagę każdego, kto na nie spojrzy.

Dostępne rodzaje okrągłych luster

Okrągłe lustra najlepiej nadają się do pomieszczeń o prostym i lekkim wystroju. Możemy wtedy wybrać wzór, który będzie się nieco wyróżniał na tle całego pomieszczenia. Do tego zabiegu można wybrać lustra z ozdobnymi ramami w kształcie kwiatów, liści oraz różnych figur geometrycznych. Doskonale sprawdzą się także wspominane już wcześniej lustra słońca, których elementy ozdobne też mogą być bardzo bogate. Alternatywą dla tych zdobień mogą być na przykład ramy z kawałkami kryształów w różnej formie. Również nadają one miejscu zdobnego charakteru. Taki model można często zakupić w różnych wersjach kolorystycznych, co pomoże w aranżacji wnętrza łazienki. Także ramy z drewna będą bardzo ciekawym elementem wystroju.

 

Print Friendly, PDF & Email
 
« powrót