Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz

Jak wybrać oświetlenie do każdego pomieszczenia?

Każdy nowy rok wiąże się ze zmianami, a co za tym idzie, z nowymi trendami. Tak też było w tym roku. 2020 odszedł już do przeszłości i choć niektóre trendy są ponadczasowe, to część z nich zostaje zastąpiona nowymi, świeżymi. Zróbmy małe przypomnienie tego, co było modne rok temu. W ubiegłym roku królował maksymalizm form i wzorów. Ciekawe kolory klasycznych kamieni łączyły się z równie mocno zaakcentowanymi wzorami. Modne były także okrągłe wykończenia i fale, które stanowiły opozycję dla wyraźnie zarysowanych kantów. Meble oraz dodatki, wszystko to tworzone było z myślą o delikatnych przejściach i zaokrągleniach. Jak widać, zeszły rok prezentował się niezwykle oryginalnie. Czym przebiją go obecne aranżacje?

Modne kolory w nowym roku

Ten rok również będzie obfitował w ciekawą kolorystykę. Będzie ona zdecydowanie inna niż w poprzednim roku, ale przecież o to nam chodzi, by zmieniać i odświeżać. Nie lubimy się nudzić, dlatego też nie lubimy nudy w mieszkaniu. Tego roku popularne będą barwy naturalne i stonowane.

Ciekawym pomysłem, który wpadł do głowy projektantom, jest użycie koloru szałwiowego. Jest to odcień zieleni połączona z bielą. To połączenie daje naprawdę niesamowity efekt. W pokoju o takim kolorze możemy się poczuć jak na łonie natury i bez wahania oddać chwilom relaksu. Najlepiej sprawdzi się w sypialni lub salonie.

Odcienie beżu w tym roku będą królować w ciepłych barwach. Jest to doskonała opozycja do ścian w kolorze białym, które często wydają się zbyt proste. Takie kolory stanowią doskonałe tło dla aranżacji wnętrza. Jest to idealna baza, która dzięki swojej neutralności będzie pasowała do wielu mebli oraz dodatków. Daje to możliwość łatwego urządzenia pomieszczenia. A dzięki swojej przytulnej barwie, sprawi, że w pokoju będzie się naprawdę miło przebywać.

Kolejnym trendem, który jest zwrotem w stronę natury, są kolory brązu oraz ziemi. Taka paleta barw najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniu, które służy do odpoczynku. Kolory te mogą mieć zbawienny wpływ na samopoczucie, po ciężkim dniu w pracy. Są także łatwe i przyjemne w aranżacji, ponieważ łatwo skomponować z nimi dodatki. Uroda i funkcjonalność, tak można podsumować tę kolorystykę.

Odcień ciepłego różu będzie bardzo ładnie łączył się z bielą, czernią czy kolorem złota. Na tle wcześniejszych kolorów, ten odróżnia się najbardziej. Odcień ten sprawia, że pomieszczenie wydaje się być nietuzinkowe i przyjemne. Ciekawym rozwiązaniem będzie użycie go na przykład tylko na jednej ścianie lub jako dodatki do pomieszczenia.

Ukłon w stronę natury – drewno

Któż z nas nie lubi spacerów po lesie lub odpoczynku na łonie natury? Przyroda już dawno na dobre zagościła w naszych domach w postaci naturalnych kosmetyków lub żywności. Teraz czas na naturalny wystrój. W obecnym roku najpopularniejszym motywem będzie naturalne jasne drewno. Trend ten jest mocno inspirowany pomieszczeniami w stylu rustykalnym lub skandynawskim. Drewno takie daje bardzo przyjemny, przejrzysty efekt. Pięknie prezentuje się zastosowany w produkcji mebli lub paneli ściennych. Skojarzenia, które nasuwa na myśl, są bardzo przyjemne. Motyw ten wpisuje się bardzo precyzyjnie w kolorystykę tego sezonu.

Print Friendly, PDF & Email
 
« powrót