Remont za niewielkie pieniądze

Jak wybrać oświetlenie do każdego pomieszczenia?

Przychodzi czas, kiedy wystój naszego mieszania zaczyna nas nużyc. To jasny sygnał, że przyszedł czas na remont. Ale czy da się odświeżyć nasze mieszkanie bez rujnowania naszego domowego budżetu? Na czym polega remont za niewielkie pieniądze? Wystarczy postawić na tapety. Jak je wybrać? Oto kilka praktycznych wskazówek dla każdego z nas.

Zmień swoje ściany – remont za niewielkie pieniądze

Wiele osób wierzy, że na nasze samopoczucie mają  ogromny wpływ kolory. Dlatego, gdy chcemy nieco odświeżyć naszą przestrzeń zastawmy się nad zmianą kolorów ścian. Kilka lat temu zapanowała prawdziwa moda na tapety. Oczywiście na te ładne i nowoczesne. Bardzo popularne stały się fototapety. Znajdziemy przeogromny wybór różnych wzorów. Każdy znajdzie coś dla siebie. A jeśli jesteśmy naprawdę wybredni, to możemy zamówić tapetę przygotowane wedle własnego projektu. Wtedy będziemy mieli całkowitą pewność, że nasze mieszkanie będzie unikalne i nikt nie będzie miał takiej samej tapety jak my.

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się tapety?

Tak naprawdę w każdym. Nawet w kuchni i łazience. oczywiście musimy wybierać te tapety, które są odporne na wilgoć. Dzięki temu będziemy mogli bez problemu je umyć.

Musimy też zwracać uwagę na dobór odpowiedniego w wzoru. Fototapety z dużym wzorem, na przykład z krajobrazem mogą nas przytłaczać. Dlatego lepiej nie kłaść ich na wszystkich ścianach. W tym przypadku mniej znaczy więcej. Dobrze dobrana tapeta może stać się punktem centralnym w danym pomieszczeniu. Tapeta może też pomóc nam wyeksponować ciekawe elementy, na przykład  zabytkowy gzyms kominka czy pięknie okno z wykuszem

Odrobina magii w naszym domu

Umiejętnie dobrane tapety pomogą nam stworzyć złudzenie optyczne. Jeżeli chcemy dodać pokojowi trochę głębi, to warto zdecydować się na tapety z jakimś krajobrazem. Jeżeli chcemy jeszcze podbić ten efekt warto na przeciwległej ścianie do tapety powiesić duże lustro. Zwierciadło będzie odbijać światło dodatkowo optycznie powiększy pomieszczenie. A co zrobić jeśli chcemy  żeby nasz pokój wyglądał na wyższy?

W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie tapeta w pionowe wzory, mogą to być klasyczne poziome pasy.  Podobnie działamy gdy chcemy żeby nasz pokój był szerszy. W tym przypadku wybieramy poziome pasy.

Kilka słów podsumowania

Nowoczesne tapety w niczym nie powinny nam się kojarzyć z kiczowatymi jelonkami na rykowisku, które zdobiły dawniej ściany w domach naszych dziadków. Współczesne tapety to bardzo prosty sposób na odświeżenie naszego mieszkania. Większość z nich możemy przykleić samemu bez pomocy specjalisty.

Sprawdź nasze inspiracje na Instagramie lub Facebooku!

Print Friendly, PDF & Email
 
« powrót