Nowoczesne tapety do łazienki? To modna i wygodna aranżacja łazienki

Jak wybrać oświetlenie do każdego pomieszczenia?

Nowoczesne tapety do łazienki? Tak, to świetny wybór!

Bardzo często stajemy przed decyzją zmiany designu pokoju, kuchni czy właśnie łazienki. Bywa, że z powodu konieczności remontu, ale częściej  argumentem jest chęć zmiany na coś nowego, modniejszego lub atrakcyjniejszego.

Nowoczesne tapety do łazienki? Warto na nie postawić!

Jeśli zmiana wystroju ścian dotyczy łazienki, warto rozważyć zastosowanie tapety, zarówno z powodu dość prostego i zupełnie nieuciążliwego montażu, jak również z powodu szerokiej oferty zarówno pod względem koloru, faktury czy wzoru. Wybierając tapetę do łazienki, koniecznie trzeba pamiętać, by była to przede wszystkim tapeta odporna na działanie wody i wilgoci. Producenci polecają do łazienki tapety z włókna szklanego, winylowe, laminowane albo specjalne do położenia na kafelki.

Tapety winylowe

Tapety winylowe są odporne na wodę, są to tapety papierowe, ale pokryte materiałem PCV, tak zwanym winylem. Są nie tylko wodoszczelne, ale również wygodne w utrzymaniu czystości, można je spokojnie myć, szorować, nawet detergentami. W zależności od potrzeb możemy wybrać tapetę gładką, którą się świetnie utrzymuje w czystości, bądź gąbczastą w swojej strukturze, która doskonale ukrywa nierówności ściany i jej niedoskonałości.

Tapety z włókna szklanego

Doskonałe nadające się tapety do łazienki, wodoszczelne, proste do utrzymania w czystości, można je malować farbami hydrofobowymi, ale mają jedną wadę. Bardzo trudno zrywa je się, nawet z częścią tynku, no i są wyraźnie droższe.

Tapety laminowane

Bardzo często aktualnie stosowane są tapety laminowane, które są oczywiście wodoszczelne dzięki laminacji. Laminacja wydłuża oczywiście również czas użytkowania tapety oraz zabezpiecza druk. Laminować możemy oczywiście dowolną tapetę, obecnie klienci bardzo często wybierają zdjęcia, które pasują do aranżacji łazienki i tworzą właściwie pokoik do odświeżenia czy kąpieli.

Tapety do położenia na płytki

Tego rodzaju tapety stosujemy, kiedy chcemy uniknąć bałaganu związanego z wymianą płytek czy zastosowaniem innego rodzaju designu ścian łazienki. Tapety takie montuje się przy pomocy specjalnego kleju antygrzybicznego, wcześniej gruntując płytki. Trzeba jednak mieć świadomość, że tego rodzaju tapetę montuje się trudniej niż po prostu na tynk.

Tapeta w łazience jest więc ciekawą i praktyczną propozycją. Dzięki niej możemy dokonać ciekawej, szybkiej, taniej metamorfozy, która spowoduje przekształcenie łazienki w estetyczne, niezwykle ciepłe i relaksacyjne pomieszczenie. Poza tym duża różnorodność wzorów, barw, zdjęć i rodzaju tapet pozwala dopasować wnętrze łazienki do naszego gustu, marzeń i wyobraźni.

Sprawdź nasze inspiracje na Instagramie lub Facebooku!

Print Friendly, PDF & Email
 
« powrót