Kwiatowe dywany w naszych wnętrzach

Jak wybrać oświetlenie do każdego pomieszczenia?

Koniec wiosny to wielki festiwal kwiatów we Włoszech. W niemal wszystkich miastach i miasteczkach tworzy się dywany z wszelkiego rodzaju kolorowych kwiatów. W obrazy wplatane są także drzewa, krzewy, liście, owoce i inne rośliny, które kolorystyką lub strukturą pasują do danego projektu. Co dwa lata, w połowie sierpnia, Grand Place w Brukseli pokrywa niesamowity, pachnący, kolorowy dywan złożony z 800 tysięcy begonii. Polska także przejęła ten zwyczaj i w wielu miastach co roku można oglądać fantastyczne kolorowe kwiatowe dywany.

A gdyby tak przenieść te zachwycające wszystkich obrazy do naszych wnętrz? Nie ma znaczenia, czy jesteśmy właścicielem małego mieszkanka, czy wielki apartamentu. Kwiaty zawsze ożywią wnętrze i poprawią nasz nastrój. Dobór odpowiedniego dywanu będzie zależał już tylko od naszych upodobań kolorystycznych, ale także odwagi.

Kwiatowe inspiracje od Sanderson

Wykonany ręcznie w 100% z naturalnej wełny, wysokiej jakości dywan angielskiej marki Sanderson idealnie wpisze się w stonowany kolorystycznie salon. Kolekcja POPPIES to trzy zestawy kolorystyczne. Mamy tu ciepłe barwy, ale i te bardziej stonowane.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projektanci firmy Sanderson poszli jeszcze dalej – proponując nam coraz to odważniejsze rozwiązania. Dywany z serii STAPLETON PARK, czy ROSE & PEONY CERISE to prawdziwa feeria barw. Dobierając taki dywan warto skorzystać z porady dekoratora, aby wszystko idealnie współgrało z istniejącym wnętrzem i dodatkami.

Harlequin – rozwiązania dla odważnych

Miłośnicy wnętrz nowoczesnych z całą pewnością nie przejdą obojętnie obok kolekcji FLOREALE. Znajdujące się w niej modele i wariacje kolorystyczne wyglądają tak, jakby zostały bezpośrednio przeniesione z kwiatowych festiwali. Warta uwagi jest również kolorystyka modeli. Umieszczone na posadzce w monochromatycznych wnętrzach będą robiły ogromne wrażenie.

Marka Harlequin sięga nie tylko po niebanalne wzory i odważne kolory, ale też szlachetne materiały. Dywany zostały wykonane ręcznie z wełny dziewiczej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej inspiracji znajdziecie w kategorii dywany.

Print Friendly, PDF & Email
 
« powrót