Sztukateria – nowa rola we współczesnym wnętrzu

Jak wybrać oświetlenie do każdego pomieszczenia?

Lubisz dekorować i urządzać swój dom? Aranżowanie nie jest łatwym zadaniem. Wymaga czasu i dbałości o detale. Tymczasem, my chcemy takich rozwiązań, które będą jednocześnie uniwersalne, szybkie i modne.

Kiedy próbujemy sami wykończyć mieszkanie, dochodzimy do wniosku, że przytłacza nas ilość asortymentu. Wybór jest tak duży, że zapominamy o najprostszych sposobach. Na przykład? Pomyśl o listwach dekoracyjnych. Z czym ci się kojarzą? Czy ich rola ogranicza się jedynie do maskowania mało estetycznych miejsc w pokoju i wyrównywania linii między ścianą a sufitem?

Zaznacz swój styl dzięki sztukaterii

Po bliższym zbadaniu tej sprawy, okazuje się, że to podstawowa, ale nie jedyna rola jaką spełnia sztukateria. Ogromna różnorodność wzorów i wielkości listew sprawia, że z powodzeniem można ich użyć do tego, by podkreślić praktycznie każdy styl. Jak dobrać odpowiednią do swoich potrzeb?

Proste formy listew dekoracyjnych idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach loftowych i nowoczesnych. Podkreślą ich surowy klimat i uporządkują przestrzeń. Dla zwolenników stylu glamour polecane są sztukaterie z delikatnymi ornamentami.

Kwiatowe, drobne wzory zaznaczą strefę kobiecą w subtelny, ale skuteczny sposób. Jeśli lubisz klasykę we wnętrzu, możesz wybrać listwy styropianowe o mocno zaakcentowanych kształtach, w stylu barokowym. W towarzystwie antycznych mebli przeniosą one salon w klimatyczną przeszłość.

Niestandardowe rozwiązania – sztukateria i jej zastosowanie

Nowoczesna sztuka dekoracji mieszkań pozwala na nieszablonowe wykorzystanie sztukaterii. Nie musisz ich montować tylko przy suficie. Odpowiednio przycięte i przyklejone na ścianie, stworzą ramy dla ulubionych zdjęć czy grafiki. Zwykła tafla lustra, otoczona sztukaterią, zamieni się w piękny i wyrazisty akcent. Recepta na nielubiany karnisz? Zasłoń go szeroką listwą, która w połączeniu z zasłonami doda pomieszczeniu klasy i elegancji.

Bardzo praktyczne jest wykorzystanie sztukaterii w pokoju dziecięcym. Przy niewielkim nakładzie pracy, stworzysz na ścianie wzór domku, samochodu czy drzewa. Wnętrze takiego szkieletu ozdób wyrazistym kolorem czy tapetą. Gdy zastosujesz farbę tablicową, będzie to świetny sposób na budowę kącika kreatywnego, który maluchy wręcz pokochają.

Potrzebujesz nastrojowego oświetlenia? Nic trudnego. Specjalnie do tego celu skonstruowane listwy styropianowe, dają możliwość ukrycia w nich oświetlenia LED. Wydobywające się światło jest delikatne i wprowadza ciekawy klimat w pomieszczeniu. W ten sposób możemy doświetlić schody, miejsca przy suficie  czy wyeksponować dzieło sztuki.

Dom to azyl. To miejsce, które definiuje nasz styl i daje nam chwile wytchnienia. Projektując jego wnętrze wsłuchaj się w swoje potrzeby. Wykorzystaj rosnącą popularność sztukaterii i zaplanuj dla niej miejsce w swojej, niepowtarzalnej przestrzeni.

 

Po więcej inspiracji wejdź na naszego Instagrama i Facebooka!

 

Print Friendly, PDF & Email
 
« powrót