Klimat, ozdoba i mobilność – lampa stojąca jako niezbędny element aranżacji

Jak wybrać oświetlenie do każdego pomieszczenia?

Czy czasem, stojąc w jakimś pomieszczeniu, nie opuszcza cię uczucie, że czegoś w nim brakuje? Czegoś co dopełni całej aranżacji i doda jej przytulności? Po chwili zastanowienia może się okazać, że jest to przedmiot, którego początkowo nawet nie brałeś pod uwagę. Co to takiego? Lampa stojąca.

Lampa stojąca jako dopełnienie każdego wnętrza

Może sobie myślisz, że to element zupełnie niepotrzebny. Zadbałeś przecież już o interesujące oświetlenie sufitowe, punktowe i kolejne źródła światła nie są konieczne. Ale, czy rzeczywiście? Lampy stojące kryją w sobie ogromny potencjał. To prawda, że nie zastąpią głównego źródła światła. Zresztą, nie taka jest ich rola. Jakie możliwości stwarza więc lampa stojąca?

Mobilność jest zaletą

Jej niewątpliwą zaletą jest to, że można ją ustawić w dowolnym miejscu. Pozwala to wydzielić fragment przestrzeni przeznaczony do relaksu czy pracy. Wykreowany, w ten sposób, spokojny kącik, zapewni nam efektywny wypoczynek lub też pozwoli lepiej się skoncentrować. W razie potrzeby lampę można ustawić w najciemniejszym miejscu pokoju, co optycznie powiększy przestrzeń i maksymalnie ją wykorzysta. Niektóre modele mają regulowana wysokość lub kąt padania światła, co zwiększa funkcjonalność takiej lampy.

Co robi klimat w pokoju?

Lampa stojąca okazuje się niezastąpiona w tworzeniu nastroju. Jej światło może działać ożywczo lub wnosić do pomieszczenia czar i tajemniczość. W zależności od modelu lampy, jeśli ustawimy ją przy stole, będzie dawać mocne światło lub też delikatnie go rozświetlać. Pierwsza opcja bardzo się przyda wtedy, gdy lubimy jeść posiłki w gronie rodziny i przyjaciół, grać w planszówki czy układać puzzle. W drugim wariancie, rozproszone oświetlenie przyczyni się do zbudowania romantycznego klimatu podczas kolacji z ukochaną osobą. Lampę stojącą docenisz szczególnie wtedy, gdy zechcesz zasiąść w ulubionym fotelu i spokojnie poczytać książkę.

Praktyczna ozdoba

Lampa stojąca, odgrywa dużą rolę w aranżacjach i stosowana jest jako istotny element dekoracyjny. Za pomocą odpowiednio dobranego jej fasonu, wielkości czy materiału z jakiego została wykonana, możemy podkreślić styl wnętrza. Jeśli wybierzesz model o prostym kroju, sprawdzi się on w skandynawskich wnętrzach. Dla miłośników klasyki przygotowana została duża grupa lamp ze zdobieniami, ornamentami. Abażur lampy w stylu glamour będzie ozdobiony kryształkami, które dodatkowo odbijają światło.

Jeśli lubisz naturalne materiały, lampa drewniana, doda przytulności swoją fakturą i kolorem. Metalowa będzie idealnym dopełnieniem industrialnych loftów. Duże lampy z masywnym abażurem sprawdzą się na większych przestrzeniach. Na mniejszych metrażach lepiej ustawić smukłą lampę z prostym kloszem.

Lampa stojąca to biżuteria dla pomieszczenia. Jeśli jej nie ma, to czegoś w nim brakuje. Natomiast, gdy zadbamy o to, by znalazła się naszym mieszkaniu, staje się jego prawdziwą ozdobą.

Sprawdź inne nasze inspiracje na Instagramie i Facebooku!

Print Friendly, PDF & Email
 
« powrót