Lampy zewnętrzne wiszące – praktyczne i dekoracyjne lampy ogrodowe

Lampy wiszące są praktyczną i prawdopodobnie najbardziej dekoracyjną formą oświetlenia zewnętrznego. Poza tym, że doskonale oświetlają wejście do domu, ułatwiają stworzenie przytulnego nastroju na tarasie i balkonie oraz pomagają doświetlić wnętrze altanki, to są również wspaniałą dekoracją i świetnym sposobem na dopełnienie aranżacji ogrodu. Ogrodowe lampy wiszące nadają się do montażu przy zadaszonym wejściu do domu lub na ganku, idealnie pasują też do zawieszenia pod zadaszeniem tarasu, balkonu lub wewnątrz altany w przydomowym ogródku. W naszym asortymencie znajdują się lampy ogrodowe, które sprawdzą się w każdym tych miejsc i oświetlą dowolną przestrzeń, stając się jednocześnie stylowym elementem dekoracyjnym domu.

Oświetlenie zewnętrzne LED – dekoracyjne oświetlenie domu i ogrodu

Oświetlenie zewnętrzne wiszące łączy w sobie wygodę i dekoracyjny charakter. W zależności od wielkości i rodzaju lampy oraz barwy światła, lampy wiszące zamontowane na zewnątrz budynku mogą stać się subtelną dekoracją domu lub oświetlić chodnik prowadzący do drzwi wejściowych, podjazd do garażu, podwórko czy ogród po zmroku.

Lampy wiszące sprawdzą się jako oświetlenie ogrodu, tarasu czy drzwi wejściowych do domu i z powodzeniem mogą zastąpić klasyczny plafon lub kinkiet. W zależności od wielkości oświetlanego miejsca można wybrać pojedynczy, bardziej okazały żyrandol lub zastąpić jedną lampę kilkoma źródłami światła w mniejszym rozmiarze.

Szukając oświetlenia ogrodowego, można postawić na styl loftowy oraz prostą lampę ze szkła i metalu lub na design w stylu retro i ażurową lampę z dekoracyjną żarówką, można też zdecydować się na nowoczesny design i wybrać lampę z metalowym kloszem w stylu industrialnym. Proponujemy lampy stylizowane i klasyczne, proste oprawy z tworzywa sztucznego oraz szkła i metalu, oświetlenie wiszące w stylu boho z mlecznym, rustykalnym kloszem i eleganckie żyrandole w stylu glamour.

Lampy wiszące zewnętrzne – stylowa ozdoba balkonu i tarasu

Nic tak dobrze nie tworzy atmosfery, jak odpowiednie oświetlenie. Dotyczy to zarówno wnętrza domu, jak i architektury ogrodowej. Dlatego warto zadbać, aby na zewnątrz znalazły się ładne i praktyczne lampy ogrodowe, które pomogą stworzyć przytulną atmosferę w miejscu codziennego wypoczynku. Jednym z najlepszych sposobów na oświetlenie domu na zewnątrz oraz stworzenie stylowej dekoracji na tarasie, balkonie czy wewnątrz altany w przydomowym ogródku są wiszące lampy zewnętrzne.

Lampy wiszące ogrodowe są idealne do tego, aby rozświetlić wejście do domu i stworzyć w swoim ogrodzie, na balkonie lub na tarasie przytulne miejsce do relaksu czy spotkań z rodziną i znajomymi. Zestawione ze świeczkami czy lampionami staną się piękną dekoracją i rozświetlą wieczory oraz uprzyjemnią czas spędzany na świeżym powietrzu. W naszym sklepie znajdziesz lampy w kilku wzorach i wariantach kolorystycznych, które oświetlą wybraną przestrzeń, stworzą przytulny klimat i doskonale sprawdzą się jako element dekoracyjny.

Ogrodowe lampy wiszące – praktyczne oświetlenie do altany ogrodowej

Lampy wiszące ogrodowe doskonale się sprawdzą jako oświetlenie wiat, pawilonów i altan ogrodowych. Ich dużą zaletą jest możliwość montażu na różnej wysokości oraz dostosowania do rozmiarów danego miejsca i stylu aranżacji otoczenia. Można je bez problemu dopasować do stylistyki i wymiarów dowolnego miejsca oraz wkomponować w pozostałe elementy dekoracji.

W zależności od rozmiaru lampy wiszące mogą świecić intensywnym lub delikatnym światłem, są w stanie oświetlić cała przestrzeń, ale mogą też być subtelnym akcentem świetlnym. Wielkość lamp najlepiej dopasować do wielkości i funkcji miejsca, które mają oświetlać. W niewielkiej altance z ławką powodzeniem można zamontować jedną dużą lampę z delikatnym, rozproszonym światłem umieszczając ją w centralnym miejscu. W bardziej przestronnej, z dużym stołem i krzesłami, znacznie lepiej sprawdzi się kilka mniejszych o większej mocy, które oświetlą cała przestrzeń.

Czym się kierować podczas wyboru lamp ogrodowych?

Lampy ogrodowe wiszące wymagają odpowiedniego montażu dostosowanego do wagi i wielkości klosza oraz miejsca, w jakim mają zawisnąć. Ze względu na sposób montażu, lampy wiszące najlepiej umieszczać w miejscach osłoniętych od wiatru, wybierając miejsce montażu, trzeba wziąć pod uwagę również wielkość i wagę lampy. Lampy ogrodowe, jako oświetlenie całoroczne, powinny być też odpowiednio zabezpieczone przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – silnym słońcem, opadami deszczu i śniegu oraz upałami i ujemnymi temperaturami.

W oświetleniu zewnętrznym liczy się nie tylko design, ale też funkcjonalność i bezpieczeństwo. Oprawa oświetleniowa lamp ogrodowych musi być przede wszystkim przystosowana do warunków panujących na zewnątrz, a podstawowym kryterium jest odpowiedni poziom ochrony przed wilgocią, który jest określany symbolem IP. Wszystkie lampy ogrodowe mają poziom szczelności od IP44 do IP65, co zapewnia im wysoką ochronę w każdych warunkach, zabezpieczając przed kurzem, pyłem oraz opadami deszczu i śniegu.

Lampy przeznaczone do użytku zewnętrznego powinny być wykonane trwałego materiału, który będzie odporny na wilgoć, korozję i niekorzystne warunki atmosferyczne. Najlepiej w tej roli sprawdzają się wytrzymałe tworzywa sztuczne, szkło oraz niektóre metale. W naszej ofercie znajdziesz stylowe lampy zewnętrzne wykonane z trwałego tworzywa, takiego jak polietylen czy poliwęglan, a także z klasycznego i ponadczasowego szkła oraz lekkiego, ale wytrzymałego aluminium.

Oprawy zewnętrzne wiszące rzadko mają zintegrowane oświetlenie, ale dzięki temu można do nich dobrać żarówki o dowolnej mocy i barwie, klasyczne, ledowe lub żarowe. Aby lampy były ekonomiczne, najlepiej zastosować energooszczędne żarówki LED. Oświetlenie ogrodowe coraz częściej jest zasilane energią słoneczną, jednak wiszące lampy zewnętrzne są najczęściej ukryte pod dachem, dlatego raczej nie sprawdzi się tu oświetlenie solarne i w grę wchodzą jedynie tradycyjne lampy LED.

Żyrandole zewnętrzne dostępne w naszej ofercie spełniają wszystkie normy, a szeroki wybór pozwala dopasować je do dowolnego stylu. Zewnętrzna lampa wisząca będzie zawsze widoczna, dlatego warto zastanowić się nad jej wyborem – chętnie pomożemy znaleźć tę idealną.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Filtry

Producent

Kolekcje

Cena