Projekty kuchni nowoczesnych

Jak wybrać oświetlenie do każdego pomieszczenia?

czyli o synergii elegancji z prostotą

Kuchnia to serce domu. Kuchnia to centrum życia rodzinnego. To w niej zaczynamy i kończymy każdy swój dzień (nie wliczając w to sypialni oczywiście). Ośmielimy się także stwierdzić, że kuchnia to nasza wizytówka – a już na pewno nią będzie w momencie, gdy stanowi integralną część z salonem.

Jej rangę można także zauważyć po przeanalizowaniu budżetu, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na umeblowanie i wyposażenie tego pomieszczenia.

Warto zatem zadbać o to, aby rzeczywiście świadczyła o naszej klasie, stylu i wyczuciu. Jak tego dokonać? Na pewno się to uda, gdy postawimy na nowoczesne kuchnie włoskie i współpracę z dobrym architektem.

 

Kuchnie włoskie synonimem dobrego stylu

Włosi od setek lat udowadniają, że w wielu dziedzinach wyróżniają się dobrym gustem. Który mężczyzna nie ogląda się za czerwonym Ferrari? Która kobieta nie kocha torebek od Gucciego czy od Prady? Znaczna część luksusowych marek ma włoskie pochodzenie.

Dlaczego by zatem nie wnieść odrobiny włoskiego luksusu i włoskiego stylu do swojej kuchni? Jak to zrobić? Bez pomocy dobrego projektanta zadanie może być znacznie utrudnione. Z pomocą przychodzi tutaj Esencja Design, który na projektach kuchni nowoczesnych zna się jak nikt inny. Dowodem na to jest na pewno współpraca z włoskimi producentami, takimi jak na przykład Xera, w której głównym architektem jest Daniele Lo Scalzo Moscheri.

Cechą charakterystyczną tej marki jest łączenie zimnej stali nierdzewnej z pięknem naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień czy beton. To bardzo odważne i momentami futurystyczne połączenie.

Jeśli ktoś chce wyprzedzić epokę, to z pewnością da się skusić na tą wyrafinowaną kombinację. Fenomen tej firmy polega także na tym, że w jej ofercie znajdziemy blaty zespolone z płytą grzewczą i deskami do krojenia, a także całą gamą pojemników do przechowywania.

 

Innowacje i projekty kuchni nowoczesnych

Jeśli ktoś śledzi innowacje i w takim stylu chciałby mieć urządzone wnętrze kuchni, także może postawić na kuchnie włoskie. Odpowiednich rozwiązań dostarczy nam marka BARAZZA .Szyk, nowoczesność i unikalność, to cechy, które znajdziemy w każdym produkcie tej firmy.

Łączenie praktycznych rozwiązań i zaspokojenie najbardziej wyrafinowanych gustów nie stanowi dla BRAZZY żadnego problemu, ponieważ wykonuje swoje produkty na wymiar i może stworzyć dowolne kształty.

Znajdziemy tu przede wszystkim:

  • kwadratowe zlewy,
  • okapy,
  • płyty indukcyjne,
  • kuchenki mikrofalowe.

Wszystkie urządzenia tego producenta pasują do siebie nawzajem, aby spełniać główne założenie, jakim jest tworzenie skoordynowanej przestrzeni w kuchni. Bardzo ekskluzywnym rozwiązaniem, jest także skrupulatne zespalanie łączeń między poszczególnymi elementami zabudowy – tak, aby tworzyć czysty i harmonijny design.

 

Projekty kuchni nowoczesnych z wyspą

Wyspa lub półwysep w kuchni to temat bardzo popularny od wielu lat. Pomysł jest jednak na tyle praktyczny i funkcjonalny, że ani trochę nie traci w naszych oczach i nadal jest pożądanym obiektem w wielu domach.

Dobrze zaplanowana wyspa, to świetne miejsce do przygotowywania każdego posiłku. Pozwala zaangażować do wspólnego gotowania całą rodzinę. Jeśli wyposażymy ją w płytę indukcyjną i zlewozmywak, znacznie ułatwimy sobie codzienne prace w kuchni. Ponadto może stanowić niezwykle ciekawy element dekoracyjny i pełnić funkcję jadalni.

Podsumowując, nie trzeba barokowych ozdobników, aby cieszyć się wyrafinowanym wnętrzem. Warto postawić na minimalizm. W projektach kuchni nowoczesnych częściej wybieramy proste kształty i dużą ilość wolnej przestrzeni. Mile widziane jest wykorzystanie naturalnych materiałów w połączeniu np. z metalami, które stanowią synonim nowoczesności i innowacji. Czasami mniej znaczy więcej.

Print Friendly, PDF & Email
 
« powrót