Nowoczesna łazienka – jak ją zaaranżować?

Jak wybrać oświetlenie do każdego pomieszczenia?

Nowoczesna łazienka, czyli prostota przede wszystkim

Nowoczesna łazienka nie lubi przesady. Pomieszczenie to wyróżnia się prostotą, którą uzyskać można za pomocą klasycznych geometrycznych form. Zacznijmy od ceramiki. Umywalka, bidet, brodzik, muszla powinny do siebie pasować. Można wyszukiwać ceramiki z jednej linii, jednak nie będzie to proste. Zwykle te produkty trzeba dobierać oddzielnie, indywidualnie. O spójności warto pomyśleć na każdym etapie aranżacji wnętrza. Jeśli zdecydujemy się na muszlę podwieszaną, to warto także dobrać do tego podwieszane meble czy zlewy, które nie mają kontaktu z podłogą. Ważne jest to, by te poszczególne elementy ceramiczne tworzyły spójną całość. Sprawdzą się tutaj proste, klasyczne formy. Oprócz tego, że są one eleganckie i wpisują się w styl minimalistyczny, to są ponadczasowe, będą nam służyły przez lata i nie wyjdą z mody. Nowoczesna łazienka jest zatem także przestrzenią ponadczasową i uniwersalną.

 

Do ceramiki koniecznie należy dobrać odpowiednią armaturę. Proste, delikatne baterie lub nieco mocniejsze, bardziej masywne egzemplarze – tutaj wybór należy do nas. Styl łazienki musi także odpowiadać naszym indywidualnym oczekiwaniom. Jeśli chcemy nadać temu wnętrzu charakteru, można postawić na nieco bardziej zdecydowane akcenty.

 

Kolory w łazience w stylu nowoczesnym

Mniej znaczy więcej – ta złota zasada sprawdza się także w przypadku nowoczesnych kuchni, a dokładniej ma ona odzwierciedlenie w kolorach. Wnętrza w stylu nowoczesnym lubią stonowane i jasne barwy: biel, szary, beż, ciepły brąz. W nowoczesnej łazience doskonale sprawdza się także czerń. Jasne kolory są synonimem sterylności, a ta w łazienkach w stylu minimalistycznym, jest bardzo istotna. Tutaj nie ma miejsca na kamień w kabinie, nieestetyczne zacieki na zlewie czy w muszli. Koniecznie należy zatem zadbać o odpowiednie środki, które pozwolą zachować ład, porządek, a jednocześnie będą bezpieczne dla delikatnych powierzchni i materiałów. Doskonałym wyborem są specjalistyczne preparaty takie jak płyn do wc, mleczko i płyn do kabin, które pozostawiają wszystkie powierzchnie czyste, lśniące i bez zarysowań.

 

Jakość a nie ilość

W łazience w stylu nowoczesnym rządzi reguła stawiaj jakość ponad ilość. Nowoczesna łazienka to elegancka łazienka. To przestrzeń, w której nie ma miejsca na chaos, nieporządek. Tutaj każdy element pełni konkretną funkcję, jest potrzebny, dlatego w ostatecznym rozrachunku okazuje się, że łazienka w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, generuje mniej wydatków. W tym wnętrzu panuje ład stylistyczny, co oznacza, że meble łazienkowe stanowią harmonijną całość. Zdecydowanie lepiej wybrać meble łazienkowe z jednej linii, bowiem eliminujemy wówczas ryzyko powstania chaosu. Ten może się pojawić, gdy będziemy dobierać samodzielnie poszczególne elementy. Do nowoczesnej łazienki doskonale pasują meble łazienkowe z prawdziwego drewna, jednak zważywszy na fakt, że w tym pomieszczeniu panuje spora wilgoć, to muszą być one pokryte wodooodpornym lakierem, na przykład poliuretanowym. Świetnie sprawdzają się także meble łazienkowe wykonane z wysokiej jakości plastiku, szkła czy stali nierdzewnej.

 

Podsumowując, jeżeli chcemy zaaranżować wnętrze łazienki w stylu nowoczesnym, to przede wszystkim wystrzegajmy się przesady, przepychu. Meble, ceramika, dodatki powinny stanowić funkcjonalną i prostą całość. Styl nowoczesny, minimalistyczny to fuzja elegancji, prostoty, funkcjonalności i porządku, dlatego jest on ponadczasowy i uniwersalny.

 

Print Friendly, PDF & Email
 
« powrót